Jdi na obsah Jdi na menu
 

Všeobecné informace a dotazy

Jak probíhá focení:

Nejprve probereme Vaše představy a přání. Pomůže mi i pro inspiraci poslat předem na mail obrázek, který jste viděli jinde a chtěli by jste podobně nafotit.
Focení trvá zhruba hodinu až dvě hodiny, čas během focení přizpůsobuji potřebám dětí.
Během focení se pohybujte, děti rozesmívejte, nejlépe v mojí úrovni a co nejblíže mne, dítě tak bude koukat do foťáku. Vaši pomoc uvítám během celého fotografování :-)
Ideální pro vznik přirozených záběrů je focení během hry, prvních krůčků, s oblíbenou hračkou i při zápasu s jídlem :-)
Focení novorozených miminek je nejlepší do 14 dnů od narození, miminka jsou hodně spavá a klidná a tolik je nevyrušuje manipulace během focení a tak mnohem lépe vše zvládneme.
 
Objednávání:
 
Objednat se můžete přes mail, případně Facebook/SarkaFoto, či ICQ. Termín focení se snažím většinou přizpůsobit a vyjít vstříc, není problém ani víkendové focení.
Při objednávání mi, prosím, sdělte, o jak staré děti se jedná, případně i zda chlapeček, či holčička. Mohu se tak na focení lépe připravit. Děkuji. :-)
V případě pěkného počasí není problém ani focení v exteriéru...jen mi, prosím, dejte předem vědět, že preferujete focení venku, abych si "sbalila" věci :-)
 
Oblečení:
 
Vezměte toho více, ať je z čeho vybírat :-)
Myslete i na sebe a sladění oblečení na společné foto (např. džíny + bílé košile/trika), pokuste se vyhnout oblečení s výraznými nápisy a vzory...u dětí nevadí.
Pro ženy a holčičky se hodí různé šaty, sukýnky, ozdoby (náramky, korálky, sponky, naušnice, čelenky...)
Pro batolátka a miminka třeba župánek s kapucou, lacláčky, kloboučky, kšiltovky atd.
Pro nastávající maminky jsou vhodné zajímavé šaty, bokové rifle, šál, pěkné prádlo. Klidně vezměte sebou i hračku či malé botičky, nebo cokoliv, co už máte připravené pro miminko.
 
Co sebou pro děti:
 
Přibalte sebou zamilovanou hračku, nějakou svačinku, pití, náhradní plenku. Hodí se i různé bonbony, sušenky, gumoví medvídci, no prostě vše, co mají Vaše děti rády (může být při focení použito jako odměna za trpělivost :-)).
 
Placení:
 
Peníze vybírám na místě v den focení.
Pevná částka (pokud se nedomluvíme jinak) je 850,- Kč za což obdržíte:
 fotografie (vybírám já ty nejpovedenější) v elektronické podobě - cca 15-20 ks upravených, vyretušovaných fotografií v plném rozlišení + vhodné barevné úpravy  např. černobílé, sepia... (fotografie Vám nahraji do webové galerie na mých stránkách, kde Vám budou k dispozici pod heslem, na kterém se domluvíme, případně předám na cd).
 
 
Cenu nebo počet fotografií lze případně upravit dle Vašich přání a představ.
 
Zpracování fotografií
 
Náhledy fotografií posílám do 10ti dnů, z nichž si v případě zájmu vyberete fotky vhodné pro tisk. Pokud preferujete pouze elektronická data, rovnou se domluvíme na předání cd, případně hesle pro webovou galerii.
Nevyretušované a neupravené fotografie neposkytuji, děkuji za pochopení.
 
 
Co sebou pro rodiče:
 
Dobrou náladu :-)